• Súťaž o najkrajšieho šarkana

• Vyhodnotenie sútaže o najkrajšieho šarkana.

1. miesto Klaudika Kaníková (1.trieda)

2. miesto Maťko Balún (2.trieda)

3. miesto Matúško Tabiš (3.trieda)

Karolínka Kršková (1.trieda).

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili a vytvorili krásne a kreatívne šarkany. Výherkyne, ktoré neboli v materskej škole si ceny nájdu vo svojich skrinkách.

• Tvorivé dielničky - Hrnčiarstvo

• Deti z predškolskej triedy Slnečnice sa tento rok zapájajú do projektu Tvorivé dielničky. CIeľom našeho vlastného projektu je prostredníctvom zážitkového učenia rozvíjať jemnú motoriku, grafomotoriku, tvorivosť, poznanie remeselného a umeleckého dedičstva Oravy, rozvoj spolupráce a empatie.

Minulý týždeň sme sa zamerali na Hrnčiarstvo. S deťmi sme diskutovali o tom, čo sa z hliny dá vyrobiť, ako prebieha celý proces výroby, pozreli sme sa na typické vzory trstenskej aj modranskej keramiky. A hlavne si deti vyskúšali, aké je to tvoriť z hliny - ručne a aj na kruhu a kresliť vlastné vzory, inšpirované tradičným prvkami keramiky trstenskej aj modranskej. Prácu s hlinou si mali možnosť vyskúšať aj deti zo strednej triedy - Machuľky- z čoho sa veľmi tešíme.

p.u. Majka Whitehead